Co to jest Escape room?

Escape room to pokój pełen zagadek, w którym wraz ze swoimi przyjaciółmi możesz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zostajecie wprowadzeni do pomieszczenia, w którym czeka na Was wiele łamigłówek i zadań do rozwiązania. Pokoje mogą być w różnej tematyce i o różnym stopniu trudności.

Czy mogę zarezerwować pokój mailowo lub telefonicznie?

Jak najbardziej– patrz zakładka „Kontakt”

Jakie kategorie można wybrać?

Obecnie w naszej firmie można wybrać pokoje spośród sześciu kategorii. Pokoje przygodowe to nic innego jak scenariusze, w których można – jak sama nazwa wskazuje – przeżyć przygodę. Pokoje kryminalne oferują najczęściej przeprowadzenie śledztwa i zbieranie dowodów, co umożliwi później rozwikłanie zagadki kryminalnej. Pokoje horror sprawdzą się u ludzi lubiących się bać, thrillery zaś u tych, którzy lubią czuć dreszczyk emocji przez całą rozgrywkę. W pokojach fabularnych gracze wcielają się w konkretne role i stają się elementem fabuły, realizując przy tym cel misji.

Czy mogę iść do pokoju z dzieckiem?

Są pokoje, które oferują możliwość wejścia z dziećmi za zgodą rodziców lub opiekunów. UWAGA! Pokój „Teksańska Masakra” szczególnie przeznaczony jest dla osób dorosłych i o mocnych nerwach – w związku z tym obecność dzieci jest absolutnie niewskazana.

Mam mniej niż 18 lat, czy mogę wziąć udział w grze?

Niektóre nasze gry zawierają elementy grozy niezbędne dla budowania napięcia, dlatego zalecamy, aby brały w nich udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Osoby poniżej tego wieku mogą przystąpić do gry za pisemną zgodą opiekuna.

Co jeśli w pewnym momencie „utkniemy” i nie będziemy wiedzieli, co zrobić dalej?

Spokojnie, w razie kłopotów będziecie mogli skorzystać z podpowiedzi. Jeśli oczywiście będziecie tego chcieli.

Czy będąc w pokoju jesteśmy obserwowani?

Jak najbardziej – Mistrz Gry cały czas obserwuje Was przez kamery i czuwa nad bezpieczeństwem rozgrywki. W razie problemów możecie zwrócić się do niego, z pewnością Wam wówczas pomoże podpowiedzią lub w jakikolwiek inny sposób. Będąc w pokoju jesteście w pełni bezpieczni.

Co jeśli nie ukończymy gry w wyznaczonym czasie?

Jeżeli do końca gry zostało wam naprawdę niewiele, a obsługa będzie miała taką możliwość (np. nie ma po Was żadnej grupy), z pewnością pozwolą Wam na dokończenie gry. Jeżeli jednak Mistrz Gry nie ma możliwości wydłużenia waszego czasu, obsługa wytłumaczy Wam zagadki, których nie zdążyliście rozwiązać.

Czy można płacić kartą?

Oczywiście, akceptujemy również płatności kartą.

Co jeśli ktoś z nas będzie musiał skorzystać z toalety w trakcie gry lub po prostu będzie chciał wyjść przed zakończeniem gry?

Nie ma problemu. Gracze mają stały kontakt z Mistrzem Gry i wystarczy przekazać odpowiednią informację. Reszta grupy będzie mogła kontynuować grę.

Czy mogę kupić voucher?

Jak najbardziej– patrz zakładka „Vouchery prezentowe”.

Czy gry dostępne są również w wersji anglojęzycznej?

Tak. Zarówno wprowadzenie jak i treści zagadek są w języku polskim oraz w wersji angielskiej.

Twoje pytanie nie znalazło się na liście? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania telefonicznie lub pod adresem [email protected]

Escape Room to innowacyjna forma gry na miarę XXI wieku. Jej zasady są ściśle określone, a co więcej, tak pomyślane, że żaden z uczestników na pewno nie będzie się nudził. Escape room dostarcza wielu niesamowitych przeżyć i emocji, ponieważ jest grą zespołową, w czasie której można się doskonale bawić. Taką formą rozrywki interesują się wszyscy – niezależnie od wieku i płci. Jest to w pełni uzasadnione, ponieważ gra typu escape room wymaga zaangażowania i może mieć – poza sensu stricte rozrywkowym charakterem – także aspekt edukacyjny. Na kilkadziesiąt minut uczestnicy zostają zamknięci w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu typu escape room, a ich zadanie polega na wydostaniu się z niego. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste i oczywiste, gdyż mają do pokonania wiele różnych przeszkód. Muszą wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także umiejętnością postrzegania różnych zjawisk, a niejednokrotnie wiedzą. Nic nie jest w stanie tak rozbawić uczestników gry, jak wspólne zmaganie się z przeciwnościami, co jednocześnie staje się elementem integracyjnym, pozwalającym na lepsze poznanie i zrozumienie grona najbliższych przyjaciół. Nie ulega wątpliwości, że taka rozrywka cieszy się ogromnym powodzeniem. Każdy, kto raz tam zawita – choćby przez przypadek – stanie się stałym bywalcem escape roomu. Dlaczego? To oczywiste. Nigdzie nie będzie się tak świetnie bawić jak w nazywanym umownie domu zagadek – escape room. Wszyscy, niezależnie od wieku, lubią wyzwania, chętnie zmierzą się z przeciwnościami, a co więcej, sprawi im to ogromną przyjemność i satysfakcję.